Голманот не ја ни виде топката – проектил на Павле Атанасијевиќ во мрежата на Нексе (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер славеше против Нексе Нашице со 27-23 и го освои второто место на крајот од групната фаза во региоалната СЕХА Лига. Еден од најдобрите поединци во домашниот состав беше левиот бек Павле Атанасијевиќ, кој го постигна голот на мечот. Тој упати проектил во голот на Нексе, а голманот Михајло Радовановиќ, не ја ни виде топката. Погледнете....