Глигоров за 24Ракомет ТВ: Имавме добри изданија против силни екипи (ВИДЕО)

Тимот на Голден Арт го освои седмото место на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски“ откако славеше против Бутел Скопје со 21-18. Андреј Глигоров по мечот ги сподели импресиите од овој натпревар, севкупно од настапот на турнирот во Охрид и од очекувањата од претстојната сезона во суперлигашкото друштво. Целосната изјава на Глигоров погледнете ја во видео прилогот...