Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за Лигата на Европа и Европскиот Куп (ЛИНК)

Денеска со почеток во 11:00 часот во Виена, во седиштето на ЕХФ ќе се одржи ждрепката за првите кола во Лигата на Европа и Европскиот Куп во машка и женска конкуренција. Пет македонски тима ќе ги дознаат ривалите - Пролет во ЛЕ и Вардар, Металург, Чаир и Деспина во Европскиот Куп кај дамите. На линкот во продолжение може да ја следите ждрепката....