Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Вардар – Пролет 62 (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар имаат нова задача на домашен терен во плеј-офот во Супер машката лига и влегуваат како фаворити против екипата на Пролет. Тука од гостите се очекува силен отпор бидејќи досега многупати покажаа дека знаат како да го направат тоа и затоа е за очекување да се одигра најдобро што може. Сепак, фаворит е тимот на Вардар и тоа е сосема извесно. Средбата се игра во СЦ „Јане Сандански“, а почнува во 16:30 часот.