Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите од Ф4 за кадетки (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО (ВАРДАР – МЕТАЛУРГ)

ФИНАЛЕ (СТРУЖАНКА – ДЕСПИНА)

На завршниот турнир кој се игра во Прилеп, домашниот состав ќе се бори за трофејот со тимот на Стружанка. Денеска се одиграа полуфиналните средби, па следуваат уште финалните. Први на терен од 17:30 часот излагаат тимовите на Вардар и Металург во битка за 3. место додека потоа од 19:30 часот се среќаваат составите на Стружанка и Деспина. Тие ќе играат во финалето и од нив ќе биде добиен новиот шампион.