Гледајте ВО ЖИВО: Вардар – Унирек, Борец – Тиквеш, Бутел Скопје – Вардар Неготино (ЛИНКОВИ)

Денеска се играат натпревари од елиминациското коло во Купот на Македонија. Од 17:00 започнува двобојот во Велес меѓу Борец и Тиквеш, додека од 17:30 часот својот дуел ќе го стартуваат Бутел Скопје и Вардар Неготино. Покрај овие две средби, од 17:00 часот во СЦ „Јане Сандански“, ракометарките на Вардар го играат првиот дуел од третото коло на Европскиот Куп. Трите меча може да ги гледате на линковите во продолжение...