Вујовиќ за 24Ракомет ТВ: Вардар и Еурофарм Пелистер покажаа дека не чека интересна сезона (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар триумфираа во возбудлив натпревар во финалето на Струшкиот турнир против Еурофарм Пелистер дури по продолженијата со 33-32. Тренерот на „црвено-црниот“ тим, Веселин Вујовиќ вели дека Вардар не бил вистинскиот Вардар во Струга, и дека немаше да биде незаслужено ако славеше и Еурофарм Пелистер. Во продолжение изјавата на Вујовиќ по финалниот натпревар...