Вицешампионот првпат ќе се бори за трофеј во Струга (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Алкалоид – АЕК

Во својот втор настап на турнирот во Струга, ракометарите на македонскиот вицепрвак ќе се борат за својот прв трофеј. Со пресврт во второто полувреме кога беше најпотребно ракометарите од Автокоманда не само што израмнија, туку на крајот заврпија и со солидни три гола предност против грчки АЕК. Во македонското финале утре од 20,30 часот за својот рекорден трофеј ќе се бори и Вардар, кој во својата колекција има 13 трофеи.