Вардар повторно на тронот, Чупиќ го подигна пехарот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар – Металург 02-06-2021

Раометарите на Вардар ја освоија својата 14 титула во Суперлигата. Вардарци на домашен терен го совладаа Металург со 39-27 многу полесно од очекувањата и со подобориот меѓусебен скор од Еурофарм Пелистер се радуваше на нов пехар, Капитенот Стојанче Стоилов повторно му ја предаде честа на Иван Чупиќ да го подигне последниот пехар во Скопје...