Вардарци го освоија трофејот и порачаа: Се враќаме на врвот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

 

Супер Куп 2023 – радост Вардар

 

Вардар го освои вториот трофеј пред почетокот на сезоната, Супер Купот на Македонија што е нивни четврти триумф. „Црвено-црните“ најавија дека брзо ги надминале сите премрежија и пречки, и веќе се „ракометен фактор“ во Македонија. Нов тим, млади играчи кои играат се подобро и подобро. Вардарци покажаа мотив и желба да покажат дека „никогаш не треба да ги отпишуваат“.