Белистојаноски за 24Ракомет ТВ: Кога го давате максимумот, победата е неизбежна (ВИДЕО)

Десното крило Ненад Белистојаноски беше меѓу најдобрите стрелци во триумфот на Македонија над селекцијата на Црна Гора со 29-20. Со оваа победа нашите кадети се доближија до место во главната рунда на СП во Хрватска, а Белистојаноски вели дека тој и неговите колеги добро ја анализирале играта на Црногорците. Тој ги сподели и очекувањата од пресметката со Грузија. Целата изјава погледнете ја во видео прилогот...