Алушовски за 24Ракомет ТВ: Сакам да помогнам во развојот на Охрид, ќе играме брз ракомет во новата сезона (ВИДЕО)

Стевче Алушовски се врати во македонскиот ракомет и го презема тимот на Охрид, кој влегува со големи амбиции во претстојната сезона. Тој смета дека неговиот тим е квалитетен, задоволен е како неговите ракометари ги исполнуваат задачите на подготовките и вели дека Охрид во новата сезона ќе игра брз ракомет. Целосната изјава на Алушовски погледнете ја во видео прилогот...