РК РАДОВИШ

СУПЕР ЛИГА

Суперлига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 МеталургМеталург 15 13 2 0 515:374 141 41
2 Охрид 2013Охрид 2013 15 12 1 2 424:335 89 37
3 Бутел СкопјеБутел Скопје 16 12 1 3 429:377 52 37
4 Пролет 62Пролет 62 16 11 2 3 510:412 98 35
5 РадовишРадовиш 15 7 1 7 432:441 -9 22
6 Вардар ЈуниорВардар Јуниор 16 7 0 9 430:477 -47 21
7 Еурофарм Пелистер 2Еурофарм Пелистер 2 15 5 2 8 391:396 -5 17
8 Металург 2Металург 2 16 2 1 13 437:525 -88 7
9 СтругаСтруга 15 1 1 13 347:457 -110 4
10 РаботничкиРаботнички 15 1 1 13 416:537 -121 4

РК РАДОВИШ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Радовиш доби искусен пикер – потпиша Игор Трајковски

Тимот на Радовиш ангажираше искусен играч кој ќе го менува Пеце Ѓорѓиоски на линијата од шест метри. Станува збор за досегашниот ракометар на Еурофарм Пелистер...

Радовиш го комплетира тимот – продолжи договори со уште тројца ракометари

Тимот на Радовиш е еден од најактивните македонски клубови што се однесува до формирањето на ростерот за следната сезона. Стратегот Љупче Мијалов практично ќе може...

Радовиш не менува многу – задржа уште тројца ракометари од ланскиот состав!

Тимот на Радовиш е меѓу најактивните на трансфер пазарот и веќе го создаде тимот за следната сезона. Раководството ги продолжи договорите со тројца ракометари -...

Радовиш ангажираше искусен пикер – потпиша Игор Трајковски

Тимот на Радовиш ангажираше искусен играч кој ќе го менува Пеце Ѓорѓиоски на линијата од шест метри. Станува збор за досегашниот ракометар на Еурофарм Пелистер...

Радовиш со ист буџет и со амбиции за „златна средина“

Тимот на Радовиш во последните неколку сезони секогаш е на линијата меѓу плеј-офот и плеј-аут во Суперлигата, а такви се амбициите на раководството и...