РК РАДОВИШ

СУПЕР ЛИГА

ПозЕкипаНПРЛБ
112120036
21280424
31261519
41251616
51250715
61231810
71211104

РК РАДОВИШ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ ЗА ЕКИПАТА

Радовиш има нов пикер – потпиша Томче Трајчевски

Тимот на Радовиш полека го комплетира ростерот пред стартот на новата сезона во Суперлигата. Откако беше решено тренерското прашање со ангажманот на Васко Василев, полека...

Радовиш почна со подготовки, најавени се уште три засилувања

Тимот на Радовиш почна со подготовки за новата сезона во Суперлигата, за која се избори преку бараж мечот со Шампион. Со нов тренер во името...

Радовиш го комплетира тандемот на лево крило – останува и Зоран Стојановски

Тимот на Радовиш го комплетира ростерот за претстојната сезона во која успеа да избори опстанок преку бараж средбата со Шампион. Левото крило Зоран Стојановски, кое...

Радовиш има нов голман – потпиша Александар Мицев

Тимот на Радовиш е меѓу најактивните на трансфер пазарот во летниот период и продолжува со составувањето на ростерот. Ангажиран е нов чувар на мрежата, а...

Радовиш задржа уште еден ракометар

Серијата на потпишувања на договори со ракометарите кои беа дел од тимот на Радовиш и во последната сезона продолжува, а раководството го обнови договорот...