Ѕирнете во соблекувалната – како Данците ја прославија светската титула (ВИДЕО)

Репрезентациајта на Данска ја одбрани титулата светски шампион на Мундијалот во Египет откако во финалето ја совлада Шведска со 26:24. Прославата на Данците започна на теренот во Каиро со доделувањето на пехарот за победникот, а продолжи и во соблекувалната. Тие на свој начин го прославија освојувањето на златниот медал , а како изгледаше тоа можете да погледнете во следното видео...