Скубе го претрча цел терен и погоди во голот на Мешков (ВИДЕО)

Вардар во овие моменти го игра натпреварот од шестото коло во Лигата на шампионите и води против Мешков Брест со 13-11.

Ракометарите на европскиот првак не се доминантни на теренот, но го имаат натпреварот под контрола.

Сташ Скубе погоди за предност од 6-4, откако го мина цел терен и на крајот погоди во голот на Мешков.

Погледнете…