СЕХА Ф4 2022: Лесјак – денеска ќе уживаме во триумфот, од утре ќе мислиме на Вардар

Еурофарм Пелистер ја освои бронзата на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига што се играше викендов во Задар. Битолчани славеа против Нексе 27-23, а еден од најдобрите поединци беше голманот Урбан Лесјак. Тој вели дека денеска ќе уживаат во победата, а од утре ќе размислуваат на сите следни ривали, меѓу кои и Вардар, кој ги очекува во Суперкуп дуел. Целосната изјава на Лесјак погледнете ја во видеоприлогот....