Сагосен за 24Ракомет ТВ: Секогаш е тешко да се игра против Македонија (ВИДЕО)

Македонија вечерва го игра првиот натпревар на Светското првенство во Полска и Шведска. Ривал е силната Норвешка, која е предводена од Сандер Сагосен. Левиот бек на Кил, кој играше против Македонија и на претходните големи натпреварувања, вели дека секогаш е тешко да се игра против нашата репрезентација. Целосната изјава на Сагосен погледнете ја во видео прилогот....