понеделник, септември 26, 2022

Победничка ноќ за вујовиот Вардар: „Четворка“ како благодарам за навивачите (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар – Загреб

Вардар со четири голови предност патува за Загреб, откако во првиот СЕХА четвртфинален дуел беше поуспешен од ППД Загреб со 24-20. Вардар пред речиси 2000 публика, покажа добра игра во одбрана, но многу конфузија во нападот, а за тој впечаток не помогнаа ниту зачините на Веселин Вујовиќ. Така го видовме Ристовски на голот како стартер, Дибиров на централен бек и игра „седум на шест“. Се е добро кога добро ќе се заврши, а разликата од четири голови сигурно ќе биде мотив повеќе за Вардарци да одиграат уште една убава партија и го запечатат биелтот за Ф4 во Задар...