Пешевски: Во Македонија се игра ракомет на високо ниво (ВИДЕО)

Кружниот напаѓач на Еурофарм Пелистер, Жарко Пешевски, беше прогласен за МВП на Струшкиот турнир, откако одигра одлично на сите четири натпревари. Пешевски се заблагодари на поддршката од присутните. Тој вели дека стартот на неговиот тим на турнирот беше спор, но како одминуваше времето, така формата се подобруваше. Целосната изјава може да ја погледнете во видео прилогот...