НФЛ ѕвездите „заиграа“ ракомет: Кога мислиш дека е лесно…(ВИДЕО)

НФЛ ѕвездите на чело со Џеј Хатлер,кои во последниот период го омаловажуваа ракометот, веројатно видоа колку е тешко да се игра овој спорт. Тие беа во тренинг центарот на машкиот тим на Ференцварош во Будимпешта, тренираа со овој тим, а заиграа и натпревар. По нивните потези, можете да видите колку ги бива за ракомет....