Костески: Стартот е добар, но има голем простор за напредок (ВИДЕО)

Еурофарм Пелистер славеше во финалето на Струшкиот турнир против Целје по пеналите со 7-6 и се израдува на 13.трофеј во Струга. Десното крило Ненад Костески смета дека овој трофеј ќе биде голем поттик за добри резултати во новата сезона. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....