Гледајте ја ВО ЖИВО ждрепката за третото коло во Европскиот Куп (ЛИНК)

Ракометарките на Вардар останаа единствен женски претставник на Македонија во европските купови. Ривалот ќе го дознаат денеска на ждрепката во седиштето на ЕХФ во Виена, а неа може да ја следите на линкот во продолжение....