понеделник, септември 27, 2021

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Тиквеш – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

Ракометарите на Тиквеш после поразот од Охрид сигурно ќе влезат со многу повеќе мотив на дуелот против Еурофарм Пелистер. Ова им е шанса да го покажат најдоброто од нив, а очекувањата се да се одигра добра средба. Сосема јасно е дека гостите се фаворити, но ќе треба тоа да го оправдаати и на теренот. Ќе биде сигурно интересно, а како што се движат работите денеска ќе се очекува силен отпор од кавадарчани. Овој натпревар се игра во Кавадарци во салата „Јасмин“, а почетокот е во 19 часот.