Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Охрид – Струга (ЛИНК)

Езерското дерби добива свое ново издание со оглед на тоа што двете екипи ќе имаат пресметка во рамки на Купот на Македонија. Двата состави ќе се соочат во Охрид и тука сигурно ќе има надигрување. Охрид влага како фаворит на овој дуел, но стружани пролетва покажаа дека имаат квалитет да се спротистават на секого така што ова е доказ денеска денеска може да има убав натпревар. Стартот на оваа средба е предвиден за 17 часот.