Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Металург РА – Македонија ЃП (ЛИНК)

Од 20 часот денеска во салата во „Автокоманда“ се среќаваат тимовите на Металург РА и Македонија Ѓорче Петров во рамки на Првата машка лига. Следува дуел на кој сигурно ќе има што да се види на теренот бидејќи и двете екипи имаат што да покажат. Ова е натпревар од 5. коло кои се игра порано од другите кои се закажани за в сабота.