Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Исланд (ЛИНК)

Женската репрезентација денеска ги започнува квалификациите за пласман во баражот за Светското првенство во Шпанија. Прв ривал на избраничките на Симе Симовски ќе биде селекцијата на Исланд. Натпреварот се игра во СЦ „Борис Трајковски“ со почеток во 17:00 часот, а може да го гледате на линкот во продолжение....