Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Бутел Скопје – Еурофарм Пелистер 2 (ЛИНК)

После паузата од неколку недели суперлигашкиот ракомет се враќа на сцена. Денеска од 19:00 часот во населбата Бутел се среќаваат составите на Бутел Скопје и Еурофарм Пелистер 2. Овој натпревар се игра без публика како и сите други сезонава, а можете да го следите на линкот...