Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите Голден Арт – Текстилец и Металург РА – Аеродром (ЛИНКОВИ)

ГОЛДЕН АРТ – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига)

МЕТАЛУРГ РА – АЕРОДРОМ (Прва машка лига)

Последни на терен денеска излагаат тимовите кои играат во Првата машка лига. Двете средби се играат во Скопје. Голден Арт го пречекува составот на Текстилец, додека Металург РА е ривал на Аеродром. Овие дуели се играат од 19:30 часот.