„Вујо мајсторе“ им донесе парична награда на иранските ракометари (Видео)

Веселин Вујовиќ заедно со репрезентацијата на Иран испиша спортска историја на таа земја со првиот триумф на СП, победувајќи го Чиле со 25-24. Со една нога Иран е во втората фаза, а за триумфот ракометарите ќе добијат и парична награда од по 3.000 долари. Тој веќе сега стана ракометна легенда на Иран. Црногорецот по третпат е на СП како селектор, и со трета различна репрезентација.