Атрактивен првенец по повредата: Стоилов покажа зошто беше централен бек! (ВИДЕО)

Вардар го игра натпреварот против белорускиот првак Мешков Брест во шестото коло од Лигата на шампионите на домашен терен и бара рехабилитација за двата порази од Кил и Веспрем.

Во ростерот на европскиот шампион е и капитенот Стојанче Стоилов, кој првпат заигра после повредата.

Тој беше стрелец на убав погодок од нетипична ситуација за него за предност на Вардар со 2-0.

Погледнете…