Жерар падна во немилост, Кил ќе ги форсира Мрква и Беласен

Францускиот голман Венсан Жерар, кој поради повреда го пропушти настапот на Европското првенство 2024 во Германија, откако се врати во редовите на Кил, од таборот на „зебрите“ му било соопштено дека повеќе не е дел од нивните планови. Искусниот Жерар од минатото лето е дел од Кил, во бундеслигашот пристигна како замена за Никлас Ландин, … Продолжи со читање Жерар падна во немилост, Кил ќе ги форсира Мрква и Беласен