Во Битола доаѓа големо засилување

По неполна година Филип Кузмановски се раздели со бундеслигашот Вецлар и кариерата најверојатно ќе ја продолжи во Македонија. Според информациите на 24ракомет, тој е блиску до камбек во неговиот матичен клуб Еурофарм Пелистер. Договорени се сите детали за неговиот трансфер и тој наскоро треба да се појави во салата „Боро Чурлевски“. Репрезентативецот на Македонија иако … Продолжи со читање Во Битола доаѓа големо засилување