Вардар рутински до бодови против Струга

По киксот во Кавадарци, за ракометарите на Вардар дуелот со Струга дојде како „мелем на рака“, да можат повторно да бидат победници на меч, па и без проблеми го завршија мечот во своја корист, триумфирајќи со 29-20 (16-8) Играа повторно домаќините без неколку ракометари, па сега ги немаше Косуке, Петриќ, Јагуриновски, Гојковиќ, Мело.. Единствено Матија … Продолжи со читање Вардар рутински до бодови против Струга