Слободен влез за дуелот со Литванија – ќе се слави пласман на ЕП

Женската сениорска репрезентација на Македонија во недела ќе го заврши квалификацискиот циклус за Европското првенство 2024. Избраничките на Кристијан Грчевски за последен ривал од квалификациите ја имаат репрезентацијата на Литванија. Пред дуелот со балтичката земја, македонската репрезентација на 3 април ќе се соочи со Азербејџан во Баку. Македонија практично е пласирана на Европското првенство и … Продолжи со читање Слободен влез за дуелот со Литванија – ќе се слави пласман на ЕП