Шокантнa вест од Франција: Европски шампион обвинет за силување!

Според информациите на повеќе француски медиуми, меѓу кои и „Л’екип“, репрезентативецот и европски шампион Беноа Конку е приведен во полиција по обид за силување во ноќен клуб на Шанзелизе во ноќта од понеделникот кон вторник. Француската полиција за тамошните медиуми ја потврди шокантната вест и oткри дека е отворена истрага за случајот. Доцна во ноќта … Продолжи со читање Шокантнa вест од Франција: Европски шампион обвинет за силување!