Шампионот Ѓорче Петров победнички во Куманово

Шампионот Ѓорче Петров убедливо славеше на гостувањето кај вицепрвакот Куманово со 29-20, во дерби натпреварот од 6. коло во Женската лига. Избраничките на Симе Симовски трите бодови ги потврдија во финишот на мечот, односно во последните десетина минути. Кумановки му парираа на шампионот и беше неизвесно до 19-19, во 47. минута, но потоа домаќинките имаа … Продолжи со читање Шампионот Ѓорче Петров победнички во Куманово