Прилеп со победнички старт во битката за опстанок

Ракометарите на Прилеп со победа над Скопје со 32-24 го отворија настапот во суперлигашкиот плеј-аут. Домашните предноста ја направија во првото полувреме и во второто само рутински ја одржуваа без поголеми проблеми запишувајќи ги првите три бода во жестоката битка за опстанок што претстои во Супер Лигата. Гостите одржуваа рамнотежа во првите десетина минути, а … Продолжи со читање Прилеп со победнички старт во битката за опстанок