Македонија во елитно друштво – им се придружи на Норвешка, Данска, Шведска, Холандија…

Женската сениорска репрезентација на Македонија со победата над Азербејџан во Баку од 37:22 го завери пласманот на Европското првенство 2024. За Македонија останува да го доигра уште последниот натпревар, против Литванија во Скопје, но овој дуел нема да има никакво резултатско значење. Сега стручниот штаб на Македонија има доволно време да направи стратегија за настапот … Продолжи со читање Македонија во елитно друштво – им се придружи на Норвешка, Данска, Шведска, Холандија…