Македонија го загуби местото во ЛШ за следната сезона!

Европската ракометна федерација го објави рејтингот на националните федерации за следната натпреварувачка сезона и местата во европските купови. Македонија нема да добие директно место во Лигата на шампионите за сезоната 2024/25 и нашиот првак ќе мора да бара вајлд-карта за да биде дел од елитната конкуренција. Според коефициентот кој е пресметан за настапите 2020/21, 2021/22 … Продолжи со читање Македонија го загуби местото во ЛШ за следната сезона!