Лајпциг го промовираше српскиот „вундеркинд“

Бундеслигашот Лајпциг денеска го претстави новото засилување за следната натпреварувачка сезона. Тоа ќе биде младиот и перспективен ракометар од Војводина, Лука Роган, на кој му се предвидува богата кариера. Бидејќи Роган со Војводина имаше активен договор, бундеслигашот, според пишувањата на „Балкан Хендбол“, мораше да си плати оштета од 80.000 евра. Кружниот напаѓач во Лајпциг ќе … Продолжи со читање Лајпциг го промовираше српскиот „вундеркинд“