Костоски: Ги искористивме грешките на Куманово, имавме одлична одбрана!

Екипата на Струга на гостувањето во Куманово кај истоимената екипа славеше со 33:22 во натпревар од деветтото коло од суперлигашката конкуренција. Стружани победата ја обезбедија уште во првиот дел кога во периодот од 20 минута, па до крајот на полувремето, го запреа домаќинот, се одлепија на четири до пет гола разлика и до финишот целосно … Продолжи со читање Костоски: Ги искористивме грешките на Куманово, имавме одлична одбрана!