Коралес ја „спушти“ ролетната – Веспрем со лекција за ПИК Сегед

Ракометарите на Веспрем славеа на првиот осминафинален дуел против ПИК Сегед триумфирајќи со седум гола разлика, 37:30 и се блиску до пласман во четвртфиналето во ЛШ. Веспрем победата ја најави уште во првото полувреме кога се одлепи на 9:3, потоа на пауза замина со 20:17 и продолжи во ист ритам во вториот дел. Победничката екипа … Продолжи со читање Коралес ја „спушти“ ролетната – Веспрем со лекција за ПИК Сегед