Кицеска: Знаевме што нѐ очекува, одигравме тимски и борбено

Македонскиот шампион Ѓорче Петров е пред пласман во осминафиналето од Европскиот Куп, откако на првиот дуел против белгискиот Ојпен славеше со 45:39. Голманката на Ѓорче Петров, Слободанка Кицеска, имаше солидно издание меѓу стативите и денешниот европски дуел го заврши со 11 интервенции. Искусната голманка ги сподели своите впечатоци по победата над Ојпен и истакна дека … Продолжи со читање Кицеска: Знаевме што нѐ очекува, одигравме тимски и борбено