Гол вреден финале – еве како Реистад ја расплака Данска (ВИДЕО)

Репрезентациите на Данска и Норвешка одиграа спектакуларно полуфинале на Светското првенство 2023. На пласман во финалето, кое ќе се одигра в недела, се радуваше актуелниот бранител на титулата, репрезентацијата на Норвешка. Регуларниот дел од натпреварот заврши без победник, 23:23, додека Норвешка по додадните десет минути игра конечно успеа да триумфира со 29:28. Хени Реистад беше … Продолжи со читање Гол вреден финале – еве како Реистад ја расплака Данска (ВИДЕО)