Гисласон отвори карти – еве ги 19 ракометари на Германија за ЕП

Селекторот на Германија, Алфред Гисласон, го објави скратениот список на ракометари на кои ќе смета за Европското првенство на кое се домаќини. Гисласон ќе смета на 19 ракометари, меѓу кои нема неколку искусни имиња кои ја завршија репрезентативната кариера, но тука се искусните Патрик Грецки и Андреас Вулф. Покрај Вулф на голманската позиција ќе биде … Продолжи со читање Гисласон отвори карти – еве ги 19 ракометари на Германија за ЕП