Еурофарм Пелистер со пораз се враќа од Унгарија

Македонскиот шампион Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед со 34-26. Иако момците на Бранко Ангеловски водеа во првиот дел со пет гола, му дозволија на домаќинот да се врати во егал уште пред паузата, а на стартот на второто полувреме и комплетно да ја преземе контролата на играта. По високото водство … Продолжи со читање Еурофарм Пелистер со пораз се враќа од Унгарија