Драма во Ланксес Арена: Германија „спаси“ бод против одличниот Местл и Австријците!

Во еден фантастичен натпревар и супер возбудлив финиш домаќинот Германија и Австрија одиграа нерешено 22:22. Уште на стартот беше видливо дека Германија нема да има лесна задача вечерва, а голема улога за тоа имаше одличниот Константин Местл на голот кој натпреварот го заврши со 17 интервенции. Австрија имаше и највисоки пет позитива 16:21, но и … Продолжи со читање Драма во Ланксес Арена: Германија „спаси“ бод против одличниот Местл и Австријците!