Дамите по пауза од 12 години изборија пласман на големо натпреварување

Женската сениорска репрезентација на Македонија со победата над Азербејџан од 37:22 го завери пласманот на Европското првенство 2024, кое ќе се одржува во Швајцарија, Унгарија и Австрија. За Македонија денешната победа беше трета во квалификацискиот циклус и без разлика на исходот во недела со Литванија, нашата репрезентација ќе биде еден од учесниците на континенталниот собир. … Продолжи со читање Дамите по пауза од 12 години изборија пласман на големо натпреварување