Бутел Скопје го совлада Прилеп и фати правец кон плеј-оф

Ракометарите на Бутел Скопје остварија важна победа во битката за плеј-офот над Прилеп со 27-21 во натпревар од 8 коло во суперлигашкото друштво. Избраниците на Горан Кузманоски му се одмаздија на прилепскиот состав за поразот во стартното коло во Прилеп. Бутел скопје сега има 15 бодови и се наоѓа веднаш зад Вардар и Еурофарм Пелистер, … Продолжи со читање Бутел Скопје го совлада Прилеп и фати правец кон плеј-оф