Јанкуловски и Костоски комбинираа 13 гола, Струга не виде мака со Македонија ЃП

Тимот на Струга обезбеди место меѓу најдобрите 16 екипи во Купот на Македонија, откако славеше над прволигашот Македонија Ѓорче Петров со убедливи 41-32. Беше 4-4 на стартот, но потоа стружани се одлепија на плус три, 7-4 и полека ја градеа предноста. На пауза беше 20-14 за домашните ракометари. Во вториот дел стружани комплетни ги надиграа … Продолжи со читање Јанкуловски и Костоски комбинираа 13 гола, Струга не виде мака со Македонија ЃП